Difference between revisions of "PL/ooo-build"

From Apache OpenOffice Wiki
< PL
Jump to: navigation, search
(Na temat ooo-build)
Line 7: Line 7:
 
== Na temat ooo-build ==
 
== Na temat ooo-build ==
  
ooo-build wyrósł na frustracji ze schematu tworzenia OOo zanim został wynaleziona i wprowadzona w życie koncepcja [[../CWS/|Child Workspace]]. Na jego powstanie ma również wpływ infrastruktura [[../Problemy_infrastruktury#CVS|Serwera CVS]].
+
ooo-build wyrósł na frustracji ze schematu tworzenia OOo zanim został wynaleziona i wprowadzona w życie koncepcja [[PL:CWS|Child Workspace]]. Na jego powstanie ma również wpływ infrastruktura [[PL:Problemy_infrastruktury#CVS|Serwera CVS]].
  
* [[/bin/|/ooo-build/bin]] - Opis narzędzi katalogu bin/ w CVS
+
* [[PL:ooo-build/bin|/ooo-build/bin]] - Opis narzędzi katalogu bin/ w CVS
  
 
== przykładowe proste poprawki ==
 
== przykładowe proste poprawki ==

Revision as of 18:30, 27 March 2006

powrót do Wiki NLC pl.openoffice.org
przejdź do


Ta kolekcja łatek, grafik i struktury kompilacji istnieje jedynie jako odzwierciedlenie wielu problemów napotykanych w wersji up-stream źródeł. Proces zmian jest bolesny dla każdej organizacji, im większa tym bardziej bolesny. Jednak - rozmiar zmian nie jest żadnym wytłumaczeniem na brak ich wprowadzania, a głównym przeznaczeniem ooo-build jest jego zmniejszanie poprzez wprowadzanie zmian w nim zawartych.

Na temat ooo-build

ooo-build wyrósł na frustracji ze schematu tworzenia OOo zanim został wynaleziona i wprowadzona w życie koncepcja. Na jego powstanie ma również wpływ infrastruktura.

  • - Opis narzędzi katalogu bin/ w CVS

przykładowe proste poprawki

Win32 / configure auto-detection

Mamy ładny skrypt perl, 'oowintool', który lepiej sprawuje się w wykrywaniu narzędzi systemowych niż up-stream, powinniśmy zintegrować go tam - to uczyni pracę nad naszą wspólną sprawą dużo prostszą. Porównaj też ostatni punkt.

branding / artwork / splash bits

Wiele łatek ooo-build to zwykłe grafiki dla różnych dystrybucji. Wprowadzenie tego up-stream wraz z kilkoma 'experymentalnymi' dodatkami uczyniłoby tworzenie ooo-build bezużytecznym dla niektórych. Dobra dokumentacja i --with-splash=/tmp/foo.png --with-logo=/tmp/baa.bmp mogłyby się sprawować świetnie jako dystrybucja.

faster 1st time (packagers/developers) build

Tworzenie powiązań zajmuje procesorowi ogromną ilość czasu - wykrycie podstawowej kompilacji i eksport 'nodep=1' znacznie skraca cały proces - powinno się to znaleźć up-stream.

easier developer experience

Prosty, wbudowany, zautomatyzowany system malloc allocator checker (przez linkoo & source ooenv), także - domyślne wyłączenie (strasznie denerwującego) okienka 'recover from crash' przez ten sam patch environment variable patch: i#54275.

łatki do zrobienia

Ponieważ nie ma sensu, żeby tworzyć tutaj (tłumaczyć na język polski) listę poprawek do zrobienia dla ooo-build, która za kilka dni zaowocuje łatkami, najlepiej będzie jeśli chętny programista odwiedzi zawsze aktualny spis tematów w dziale ooo-build w Wiki OpenOffice.org

Personal tools
In other languages