Difference between revisions of "PL"

From Apache OpenOffice Wiki
Jump to: navigation, search
Line 12: Line 12:
 
* [[PL:Baza wiedzy użytkownika|Baza wiedzy użytkownika]]
 
* [[PL:Baza wiedzy użytkownika|Baza wiedzy użytkownika]]
  
Możesz przyłączyć się również do pracy nad OpenOffice.org wiki.
+
Możesz przyłączyć się również do pracy nad wiki OpenOffice.org. Proszę, użyj swój OOo login aby utworzyć konto na wiki. Część funkcji jest dostępna tylko po zalogowaniu by ograniczyć zjawisko wandalizmu i SPAMu!
  
 
== Zaczynając z programowaniem OpenOffice.org ==
 
== Zaczynając z programowaniem OpenOffice.org ==
 
<div style="float:right; background-color:lightyellow; border: 1px solid black; margin:0 1em 0 0.5em; padding:0 0.5em 0 0.5em; ">
 
<div style="float:right; background-color:lightyellow; border: 1px solid black; margin:0 1em 0 0.5em; padding:0 0.5em 0 0.5em; ">
 
<b>Pierwsze kroki:</b><br />
 
<b>Pierwsze kroki:</b><br />
[[Tworzenie OpenOffice.org/Pobieranie najnowszej wersji|1.1 Pobieranie najnowszej wersji]]<br />
+
1. [[PL:Pobierz aktualne wydanie OOo|Pobierz aktualne wydanie OOo]]<br />
[[Tworzenie OpenOffice.org/Kompilacja|1.2 Kompilacja]]<br />
+
2. [[PL:Kompilacja|Kompilacja]]<br />
[[Tworzenie OpenOffice.org/Instalacja|1.3 Instalacja]]<br />
+
3. [[PL:Instalacja|Instalacja]]<br />
[[Tworzenie OpenOffice.org/Uruchamianie|1.4 Uruchamianie]]<br />
+
4. [[PL:Uruchamianie|Uruchamianie]]<br />
Kliknij aby przeczytać <br />
+
instrukcje
+
 
</div>
 
</div>
  
[[/Kompilacja/]] i hacking kodu OpenOffice.org wymaga dużego nakładu pracy i ciągłego uczenia się. Miejmy nadzieję, że informacje tutaj podane ułatwią Ci pracę.
+
[[PL:Kompilacja|Kompilacja]] i [[PL:hacking|hacking]] kodu OpenOffice.org wymaga dużego nakładu pracy i ciągłego uczenia się. Miejmy nadzieję, że informacje tutaj podane ułatwią ci pracę.
  
Większość tej dokumentacji będzie stanowiła informacja na temat tworzenia pakietu pod systemem Linux, jako że przeważnie wszystkie aplikacje pod Linux są dostępne na [http://www.gnu.org licencji Wolnego Oprogramowania]. Jest także sporo informacji dotyczących programowania pakietu pod system [[/Windows/]].
+
Większość tej dokumentacji będzie stanowiła informacja na temat tworzenia pakietu pod systemem Linux, jako że przeważnie wszystkie aplikacje pod Linux są dostępne na [http://www.gnu.org licencji Wolnego Oprogramowania]. Jest także sporo informacji dotyczących programowania pakietu pod system [[PL:Windows|Windows]].
  
Warto zauważyć na wstępie, że można skompilować dwie wersje źródeł OpenOffice.org. Jedną z nich jest standardowa 'up-stream', drugą jest [[/ooo-build/]], która zawiera pewne łatki i dodatki będące w przygotowaniu. Wersja [[/ooo-build/]] jest ciągle wypierana przez wersję 'up-stream', naturalną koleją rzeczy, rozbudowywaną o te łatki.
+
Warto zauważyć na wstępie, że można skompilować dwie wersje źródeł OpenOffice.org. Jedną z nich jest standardowa 'up-stream', drugą jest [[PL:ooo-build|ooo-build]], która zawiera pewne łatki i dodatki będące w przygotowaniu. Wersja ooo-build jest ciągle wypierana przez wersję 'up-stream', naturalną koleją rzeczy, rozbudowywaną o te łatki.
  
Także nauka programowania komponentów UNO nie jest prostym zadaniem. Aby Ci w nim pomóc, jest dostępny plugin Eclipse oraz tutorial wyjaśniający jak go używać. Skorzystaj ze strony  [http://cedric.bosdonnat.free.fr/ooeclipseintegration http://cedric.bosdonnat.free.fr/ooeclipseintegration]. Tutorial o tym jak tworzyć UNO komponent w Java będzie wkrótce dostępny w sekcji documents&files projektu api.
+
Także nauka programowania komponentów UNO nie jest prostym zadaniem. Aby ci w nim pomóc, jest dostępny plugin Eclipse oraz tutorial wyjaśniający jak go używać. Skorzystaj ze strony  [http://cedric.bosdonnat.free.fr/ooeclipseintegration http://cedric.bosdonnat.free.fr/ooeclipseintegration]. Tutorial o tym jak tworzyć UNO komponent w Java będzie wkrótce dostępny w sekcji documents&files projektu api.
  
  

Revision as of 18:59, 17 March 2006


Witamy w polskim Wiki projektu OpenOffice.org

Tworzenie OpenOffice.org to nie tylko tworzenie pakietu aplikacji. Możemy zajmować się wszystkim, co ma związek z OpenOffice.org, począwszy od pisania instrukcji obsługi, a kończąc na marketingu czy programowaniu samych aplikacji. Stosujemy więc podział prac twórczych na:

Możesz przyłączyć się również do pracy nad wiki OpenOffice.org. Proszę, użyj swój OOo login aby utworzyć konto na wiki. Część funkcji jest dostępna tylko po zalogowaniu by ograniczyć zjawisko wandalizmu i SPAMu!

Zaczynając z programowaniem OpenOffice.org

Pierwsze kroki:
1.
2.
3.
4.

i kodu OpenOffice.org wymaga dużego nakładu pracy i ciągłego uczenia się. Miejmy nadzieję, że informacje tutaj podane ułatwią ci pracę.

Większość tej dokumentacji będzie stanowiła informacja na temat tworzenia pakietu pod systemem Linux, jako że przeważnie wszystkie aplikacje pod Linux są dostępne na licencji Wolnego Oprogramowania. Jest także sporo informacji dotyczących programowania pakietu pod system.

Warto zauważyć na wstępie, że można skompilować dwie wersje źródeł OpenOffice.org. Jedną z nich jest standardowa 'up-stream', drugą jest, która zawiera pewne łatki i dodatki będące w przygotowaniu. Wersja ooo-build jest ciągle wypierana przez wersję 'up-stream', naturalną koleją rzeczy, rozbudowywaną o te łatki.

Także nauka programowania komponentów UNO nie jest prostym zadaniem. Aby ci w nim pomóc, jest dostępny plugin Eclipse oraz tutorial wyjaśniający jak go używać. Skorzystaj ze strony http://cedric.bosdonnat.free.fr/ooeclipseintegration. Tutorial o tym jak tworzyć UNO komponent w Java będzie wkrótce dostępny w sekcji documents&files projektu api.


Nowości

Zobacz też

Personal tools
In other languages