Difference between revisions of "PL"

From Apache OpenOffice Wiki
Jump to: navigation, search
(Idąc dalej)
(Alternatywy do MS Office System)
 
Line 49: Line 49:
 
* [[Porównanie różnych edycji OpenOffice.org]]
 
* [[Porównanie różnych edycji OpenOffice.org]]
 
* [[PL/DoZrobienia|Do zrobienia]]
 
* [[PL/DoZrobienia|Do zrobienia]]
 +
* [[PL/OpenOffice.org Enterprise|Alternatywy do MS Office System]]
  
 
===Instrukcje===
 
===Instrukcje===

Latest revision as of 21:55, 25 February 2009


Witamy w polskim Wiki projektu OpenOffice.org

Tworzenie OpenOffice.org to nie tylko tworzenie pakietu aplikacji. Możemy zajmować się wszystkim, co ma związek z OpenOffice.org, począwszy od pisania instrukcji obsługi, a kończąc na marketingu czy programowaniu samych aplikacji. Stosujemy więc podział prac twórczych na:

Możesz przyłączyć się również do pracy nad wiki OpenOffice.org. Prosimy korzystać z identyfikatora użytkownika OOo do tworzenia kont na wiki. Część funkcji jest dostępna tylko po zalogowaniu, by ograniczyć zjawisko wandalizmu i spamu!

Zaczynając z programowaniem OpenOffice.org

Kompilacja i hacking kodu OpenOffice.org wymaga dużego nakładu pracy i ciągłego uczenia się. Miejmy nadzieję, że informacje tutaj podane ułatwią ci pracę.

Większość tej dokumentacji będzie stanowiła informacja na temat tworzenia pakietu pod systemem Linux, jako że przeważnie wszystkie aplikacje pod Linux są dostępne na licencji Wolnego Oprogramowania. Jest także sporo informacji dotyczących programowania pakietu pod system Windows.

Warto zauważyć na wstępie, że można skompilować dwie wersje źródeł OpenOffice.org. Jedną z nich jest standardowa 'up-stream', drugą jest ooo-build, która zawiera pewne łatki i dodatki będące w przygotowaniu. Wersja ooo-build jest ciągle wypierana przez wersję 'up-stream', naturalną koleją rzeczy, rozbudowywaną o te łatki.

Także nauka programowania komponentów UNO nie jest prostym zadaniem. Aby ci w nim pomóc, jest dostępny plugin Eclipse oraz tutorial wyjaśniający jak go używać. Skorzystaj ze strony http://cedric.bosdonnat.free.fr/ooeclipseintegration. Tutorial o tym jak tworzyć UNO komponent w Java będzie wkrótce dostępny w sekcji documents&files projektu api.

Testowanie

Idąc dalej

Dyskusje Wiki

Instrukcje

Zobacz też

Personal tools